O Stříťovi

Michal Stříteský

Zdravím všechny fotografické nadšence. Jmenuji se Michal Stříteský a v současné době žiji v Českých Budějovicích. Fotil jsem už dříve v dětství na nějaké "hračky", jejichž jména si již nepamatuji, později jsem dostal ruský fotoaparát Ljubitěl, se kterým jsem docela obstojně fotil. Jestli bude čas, síla a najdu staré negativy, třeba Vám nějaké naskenuji, ať se pokoukáte.

S tátou jsme si fotky vyvolávali v koupelně, jako asi každý v době před 20 a více lety. Fotili jsme i na Prakticu a Pentacon.

Jednou se mi však podařilo milý Ljubitěl rozmontovat do zpětně nesložitelné podoby. Od té doby jsem vpodstatě nefotil, nebo jsem maximálně cvakal obrázky z dovolené na automatickém kompaktu.

Zpátky k jakémusi pokročilejšímu fotografování jsem se vrátil s nástupem digitálních přístrojů, a to nejen proto, že se živím výpočetní technikou. Baví mě počítačová grafika, tvorba webových stránek apod.

Svůj první digitál jsem si pořídil kolem roku 2005, tedy nedávno. Nemám ještě žádný vyhraněný styl, ani oblast zájmu, ale na mých fotkách dominuje především příroda, ve všech možných podobách. Nicméně fotím i jiné věci. Což jste si možná již všimli v galerii. Fotím amatérsky a tyto stránky jsou také tak míněny, fotky zde vystavené považuji za nějakým způsobem zdařilé.

Děkuji Vám za návštěvu.

Info

Nové fotografie na těchto stránkách můžete sledovat pomocí RSS zdroje.

Podmínky použití fotografií

Všechny fotografie jsou chráněny autorskými právy a není možné s nimi volně nakládat. Pokud máte zájem je použít na webových stránkách, jako tapetu na PC, nebo jako dekoraci stěny v obývacím pokoji, tak mě prosím neváhejte kontaktovat na strita@centrum.cz .

Tipy pro prohlížení galerie

  • Při prohlížení ve fotogalerii lze na fotografii kliknout. Zobrazí se ve větší velikosti, fotografii můžete ohodnotit, nebo mi k ní napsat komentář.
  • Nevidíte při prohlížení fotografií celý obrázek a musíte posunovat stránku dolů? Ve většině prohlížečů by mělo pomoci stisknutí klávesy F11. Tím skryjete všechny "zbytečnosti" a získáte více místa. Do standardního zobrazení se vrátíte opět klávesou F11.

Moje vybavení

Zajímavé odkazy

Níže je uveden seznam odkazů, které považuji za inspirativní, nebo užitečné...

Další odkazy:

Zde je uveden seznam odkazů, které souvisí s mými stránkami, nebo jsou mi nějak sympatické...
  • Strita.Design - nabídka tvorby www stránek a grafických zakázek
  • Viator - stránky o cestování Stříti a Věrky
  • Veverčí stránky - stránky mojí Veverky a jejich turistického oddílu